Торино нанесе още един звучен шамар на Наполи в Серия "А"

18:52, 07.01.2024
Чете се за: 02:05 мин.
торино нанесе един звучен шамар наполи серия

Отборът на Торино започна ударно календарната 2024-а година, постигайки домакински успех с 3:0 над действащия шампион на Италия Наполи в среща от 19-ия кръг на Серия "А".

На Олимпийския стадион в града домакин на Зимните олимпийски игри през 2006-а година "биковете" откриха резултата в края на първата част, когато след изпълнение на свободен удар с доза късмет топката стигна до Арналдо Санабриа, който я овладя и с второто си докосване я прати във вратата на гостите за 1:0.

Скоро след почивката "партенопеите" трябваше да понесат нов тежък удар след изгонването на Паскуале Мацоки, който бе изкарал по-малко от пет минути на игрището преди да извърши грубо нарушение срещу съперников футболист. Ситуацията бе преразгледана от ВАР и в крайна сметка съдията Маурицио Мариани показа директен червен картон на крайния бранител още при дебюта му за Наполи след трансфера от Салернитана.

Торинци моментално се възползваха от численото си предимство и в 52-ата минута Никола Влашич реализира за 2:0 с изстрел от дистанция, който не остави шансове на стража Алекс Ремиро.

Класическото 3:0 за домакините оформи Алесандро Бонджорно в 66-ата минута с глава, засичайки подаване от ъглов удар на Валентино Ласаро.

С успеха тимът на Торино събра 27 точки на 10-ото място, докато Наполи е 9-и само с пункт повече.

Изолация при шарка: Какво се прави, ако личният лекар не работи?