ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Тръмп победи Форд и реализира сенчъри брейк номер 100 за сезона

Борил Гочев от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
Всичко от автора
A+ A-
тръмп победи форд реализира сенчъри брейк номер 100 сезона

Световният номер 1 Джъд Тръмп се превърна в едва втория играч в историята на снукъра, който реализира 100 сенчъри брейка в рамките на един сезон, след като направи серия от 131 точки при победата си над Том Форд с 10-8 в мач от първия кръг на Световното първенство в Шефилд.

Тръмп се опитва да разбие "Проклятието на Крусибъл", според което нито един играч в историята не е успял да защити първата си световна титла.

Асото в колодата не бе далеч от това да падне жертва на проклятието, след като изоставаше с 2-6 и 4-6, но силно представяне във втората сесия на мача му донесе обрат и краен успех с 10-8.

По този начин 30-годишният Тръмп се класира за втория кръг на турнира, където ще срещне китаеца Ян Бинтао или сънародника си Елиът Слесър.

В друг мач от миналата вечер ветеранът Алан МакМанъс поведе с 5:4 на трикратния световен шампион Марк Уилямс след първата сесия между двамата, а същата преднина имат Дон Дзюнхуей срещу Марк Кинг и Стюарт Бингам срещу Ашли Карти.

Днес следобед участието си в турнира започва и четирикратният световен шампион Джон Хигинс. "Вълшебникът от Уишоу" ще се изправи срещу бившия двукратен финалист в Крусибъл, Матю Стивънс.

Това ще бъде първи сблъск между двамата от 2014-та година насам. В общите двубои Хигинс има предимство от 18:8 спечелини мача. Двамата имат и едно равенство.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?