Испани Португалия Финалисима
Снимка: БНТ
01:11, 19.09.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Португалия победи Испания след дузпи и се поздрави с трофея от турнира Финалисимо.

Надпреварата противопоставя най-добрите европейски и южноамерикански национални отбори по футзал.

През първото полувреме Мигел Мейадо откри резултата, след асистенция на Перес. След почивката “мореплавателите” се върнаха в срещата. Символичните гости се възползваха от грешка на противника и Алфонсо Жезус възобнови равенството, за да изпрати двубоя в продължения.

В двете продължения по пет минути двата отбора не успяха да си отбележат голове и се стигна до дузпи. При 11-метровите удари възпитаниците на Жорже Браз бяха безгрешни. След пропуска на Чино и Раул, Португалия се поздрави с успеха.

Португалия направи требъл, след като спечели световното, европейското първенство и трофея от Финалисима в рамките на 12 месеца.

В малкия финал Парагвай победи Аржентина с 3:2. И двата двубоя се състояха на стадион “Мери Тран де Вайс”, кръстен на аржентинската тенисистка, по-известен като “Парк Рока” в Буенос Айрес, Аржентина.