Трима българи влизат в битката за медалите в последния ден от европейското първенство по лека атлетика до 20 г.

трима българи влизат битката медалите последния ден европейското първенство лека атлетика
Снимка: startphoto.bg
08:05, 10.08.2023
Чете се за: 02:30 мин.

Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години е към своя край, а в днешния последен ден предстои да бъдат определени и последните медалисти от шампионата в Йерусалим, Израел.

За наша радост в битката за отличията в днешния ден влизат и трима българи, които ще се опитат да повторят успеха на Божидар Саръбоюков от вторник вечер, когато той грабна сребърен медал в скока на дължина.

В сутрешната сесия единственият ни представител на пистата ще бъде Пламена Миткова, която се класира за финала на скока на дължина. Талантливата ни атлетка е световна шампионка в дисциплината в тази възрастова група от Кали, Колумбия преди година и всички ние стискаме палци отново да я видим на почетната стълбичка. Битката стартира в 9:15 часа българско време.

Довечера предстоят да станат ясни и призьорите в тройния скок при юношите, където надеждите на България са свързани с Божидар Саръбоюков и Лъчезар Вълчев. Саръбоюков вече донесе на страната ни един медал от първенството и днес ще се стреми към още един, но пък Вълчев също има своите амбиции за добро класиране, имайки предвид, че преди година на същия този стадион в Йерусалим той спечели златото в тази дисциплина в долната възрастова група до 18 година. Вчера в пресявките двамата българи се наредиха първи и трети и бяха от малцината, покрили квалификационния норматив от 15.60 метра. Финалът в тройния скок започва в 19:35 часа българско време.