Тунис постигна първа победа от 40 години на СП

тунис постигна първа победа години
20:54, 29.06.2018
Чете се за: 01:54 мин.
Световен футбол

Тунис спечели първа победа на Световно първенство от 40 години насам и едва втора във футболната история на страната. Днес "орлите от Картаген" надвиха с 2:1 Панама, след като до почивката изоставаха с 0:1 с автогол. Тимът на Панама остана на последното 4-о място в група G и при първото си участие на най-голямото спортно събитие се прибира без точки.

-----

Тунис започна по-активно и още в 8-ата минута Наим Слити, който досега беше резерва, получи топката точно извън наказателтното поле. Неточният му узар обаче мина от дясната страна на вратата.

Общо взето кой знае какви положения след този удар нямаше, а изненадващо в 33-ата минута тимът на Панама излезе напред. Капитанът Торес от границата на наказателното поле върна топката към Хосе Луис Родригес, който стреля. Защитникът на Тунис Мерия подложи тялото си и рикоширалата топка подлъга вратаря Матлути и влезе в мрежата.

Само шест минути по-късно Тунис можеше да изравни. Ударът на Фахредин Бен Юсеф с глава след центриране отляво не намери очертанията на панамската врата. Две минути по-късно пък Уахби Хазри опита шут от въздуха след подаване отляво, но ударът му бе неточен.

Шест минути след началото на второто полувреме отборът на Тунис, който започна и доста активно и амбициозно, изравни за 1:1. Уахби Хазри намери по чудесен начин с тънък пас Бен Юсеф, който влезе в наказателното поле и от 10 метра прати топката в мрежата.

15 минути по-късно Тунис излезе напред в резултата с хубава атака от ляво. Бен Юсеф подаде на Хадади, който дриблира навътре и подаде успоредно на голлинията, а на задна греда Хазри вкара второто си попадение в мача - 1:2 за африканците.

След гола латиноамериканците вдигнаха оборотите и Родригес в 70-ата минута се озова на добра позиция, но докато стреля беше затворен и вратарят Матлути улови без проблеми.

В 72-ата минута съдията Шукрала от Бахрейн отмени попадение на Барсенас от Панама, който изстреля чудесно топката до гредата. Но преди тя да попадне в него резервата, Техада си послужи с ръце, за да свали на земята Ясин Мерия и това стана повод за съдийския сигнал.

Минута преди края на редовното време панамците опропастиха още една ситуация, след като страничният съдия от Катар вдигна засада на Барсенас, намиращ се на метър от голлинията.

В последните секунди панамците опитаха да изравнят и от фаул, но вратарят на Тунис улови сигурно.

Панама- Тунис 1:2
1:0 Ясин Мерия (33-автогол)
1:1 Фахредин Бен Юсеф (51)
1:2 Уахби Хазри (66)

Панама: Хайме Пенедо, Фидел Ескобар, Роман Торес (56- Луис Техеда), Габриел Гомес (46- Харолд Къмингс), Едгар Барсенас, Адолфо Мачадо, Луис Овале, Рикардо Авиля (81- Абдиел Аройо), Анибал Годой, Хосе Луис Родригес
Селекционер: Ернан Дарио Гомес

Тунис: Аймен Матлути, Хамди Нагес, Осама Хадади, Фахредин Бен Юсеф, Рами Бедуи, Фержани Саси (46- Анис Бадри), Уахби Хазри (88- Басем Срафи), Елиес Схири, Гайлен Шаалели, Наим Слити (76- Ахмед Халил)
Селекционер: Набил Маалул

Жълти картони: Рикардо Авиля, Габриел Гомес, Луис Техада (Панама), Фержани Саси, Анис Бадри, Гайлен Шалели (Тунис)

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.