Националният отбор на Унгария, който ще играе плейоф за участие на европейското първенство срещу България на 8 октомври в София, загуби с 2:3 срещу Русия в мач от турнира Лига на нациите.
Унгария започна в състав Петер Гулачи (вратар), Вили Орбан, Адам Ланг, Атила Салай (защитници), Барнабаш Беше, Давид Шигер, Адам Над, Доминик Шобошлай, Филип Холендер (халфове), Адам Салай и Роланд Шалай (нападатели). Като резерви се появиха Жолт Калмар, Тамаш Чери и Неманя Николич.
Антон Миранчук завърши бърза атака на руснаците и пас на Далер Кузяев с точен удар за 1:0 в 15-та минута, а Магомед Оздоев вкара за 2:0 в 33-та, след като Андрей Семьонов открадна топката от защитата в наказателното поле.
Артьом Дзюба пък изработи гол за Марио Фернандеш в първата минута на второто полувреме и гостите дръпнаха с 3:0.
Роланд Шалай вкара за Унгария след час игра, след като получи пас зад защитата от резервата Жолт Калмар и прехвърли излезлия да го посрещне Антон Шунин.
Неманя Николич намали на 2:3 в 70-та минута с гол от близко разстояние, но унгарците нямаха сили за повече и загубиха.
Локомотив Новосибирск стартира с победа в плейофите за бронзовите медали в руското волейболно първенство
Арина Сабаленка и Карлос Алкарас получиха наградите за най-добри спортисти на годината на Световната академия "Лауреус"
Гледайте финалите на европейското първенство по борба в Тирана в ефира на БНТ 3
Тръмп заяви, че ще вдигне блокадата на иранските пристанища, само ако се постигне споразумение с Техеран