александър зверев потвърди участва турнира тенис хамбург
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:20, 30.05.2023
Чете се за: 02:22 мин.

Александър Зверев стартира с победа на "Ролан Гарос". Той се наложи над южноафриканеца Лойд Харис със 7:6(6), 7:6(0), 6:1. след 2 часа и 43 минути игра на третия по големина корт "Симон Матьо".

Първият сет протече без никакви пробиви и бе решен в тайбрек, който германецът спечели. Втората част също достигна до тайбрек, след като двамата си размениха по един пробив в края на гейма. Този път Зверев бе категоричен и не даде точка на съперника. В третия сет финалистът от "Ю Ес Оупън" вдигна нивото на игра и загуби само гейм.

Така германецът се завръща с победа в Париж, откъдето преди година си тръгна със скъсани връзки на десния си глезен още преди края на полуфиналния двубой срещу Рафаел Надал. Травмата извади Зверев от игра за повече от половин година, а възстановяването му премина доста по-тежко от очакваното. Бившият №2 в света продължава да не намира най-добрия си тенис и често допуска крайно изненадващи поражения.

Във втори кръг Зверев ще срещне Алекс Молчан, който отстрани французина Юго Гастон с 6;1, 7:6(4), 6:4.

Каспър Рууд също започна с победа - 6:4, 6:3, 6:2 над Елиас Имер. Миналогодишният финалист изпида известни трудности в началото на двубоя, но постепенно намери верния ритъм и не позволи на световния №155 да се надява на сензация.

Следващият опонент на норвежеца ще бъде Александър Бублик или Джулио Дзепиери.

Посланикът на САЩ за назначенията в службите: Не сме обсъждали никакви имена с никого