Силен и успешен дебют във възраст "жени" за възпитаничката на Светлана Юриевна
Днес стартира първия Международен турнир "Premium Cup", който се провежда в Дубай (ОАЕ). България е представена от националната състезателка по художествена гимнастика - Елвира Краснобаева.
Изключително силен и успешен дебют във възраст "жени" направи възпитаничката на Светлана Юриевна. Краснобаева оглави временното класиране за многобоя с общ резултат от 70.450. Въпреки допусната сериозна грешка в съчетанието с обръч, Елвира бе оценена с 34.267, което показва колко трудна, атрактивна и артистична гимнастика показва българската грация на килима.
Много силна и стабилна игра показа Краснобаева на топка и с оценка от 36.183 закономерно оглави класирането за многобоя.
Утре предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще знаем призьорите в многобоя.
Съдия за България на това състезание е Рада Вражева. Главен съдия на турнира е Християна Тодорова - генерален секретар и член на Техническия комитет към Европейската гимнастика.
Журналистът на БНТ Моника Симеонова получи приза "Вера Маринова" в категория коментар
Ева Брезалиева и Сияна Алекова с добър старт на турнир по художествена гимнастика в Дубай
Ева Брезалиева и Сияна Алекова ще участват на турнира "Gymnastika Solo Cup 2025" в Дубай
Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени