Успешен старт за Елвира Краснобаева на "Premium Cup", българката поведе в класирането за многобоя

Силен и успешен дебют във възраст "жени" за възпитаничката на Светлана Юриевна

Елвира Краснобаева
Снимка: Facebook: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница
20:53, 17.02.2024

Днес стартира първия Международен турнир "Premium Cup", който се провежда в Дубай (ОАЕ). България е представена от националната състезателка по художествена гимнастика - Елвира Краснобаева.

Изключително силен и успешен дебют във възраст "жени" направи възпитаничката на Светлана Юриевна. Краснобаева оглави временното класиране за многобоя с общ резултат от 70.450. Въпреки допусната сериозна грешка в съчетанието с обръч, Елвира бе оценена с 34.267, което показва колко трудна, атрактивна и артистична гимнастика показва българската грация на килима.

Много силна и стабилна игра показа Краснобаева на топка и с оценка от 36.183 закономерно оглави класирането за многобоя.

Утре предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще знаем призьорите в многобоя.

Съдия за България на това състезание е Рада Вражева. Главен съдия на турнира е Християна Тодорова - генерален секретар и член на Техническия комитет към Европейската гимнастика.