Частната наемническа компания "Вагнер" продължава да набира персонал, а в Беларус е в ход изграждане на лагери за настаняване на наемници.
Около 300 обекта с форма на палатки са били издигнати през последните две седмици в неизползвана военна база на 21 км от беларуския град Осиповичи. Районът е на около 100 км от столицата Минск. Вагнер съобщи, че в Беларус ще има още две свои бази. Беларуският лидер Лукашенко се съгласи да приеме наемниците като част от споразумението на прекратяване на бунта на Вагнер срещу Москва.
Съседните страни от НАТО - Полша, Литва и Латвия са разтревожени заради евентуални подривни дейности на "Вагнер" от беларуска територия. Полша засили мерките за сигурност по източната си граница, украинският лидер Володимир Зеленски нареди укрепване на северния военен сектор.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube