Валентин Антов игра десет минути при победата на Монца над Наполи

17:56, 14.05.2023
Чете се за: 01:12 мин.
Наполи Виктор Осимен

Монца победи шампиона в Серия А Наполи с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Серия А. Българският национал Валентин Антов се появи в игра в 83-ата минута за състава на домакините.

На стадион "Бриантео" в Монца възпитаниците на Рафаеле Паладино успяха да наложат домакински натиск и да поведат в 19-ата минута. Дани Мота завърши скоростна атака за домакините.

След почивката футболистите в червено удвоиха аванса си. Бившият футболист на неаполитанци Андреа Петаня стреля от вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

Наполи остава на върха в класирането с актив от 83 точки. Монца се изкачи до 9-ото място в подреждането с 49 пункта.