Великобритания и Дания се договориха да работят в тясно сътрудничество за сигурността на Арктическия регион, включително Гренландия. Това стана ясно след среща на премиерите на двете страни в Лондон.
На работна вечеря на "Даунинг стрийт" 10 Мете Фредериксен и Киър Стармър обсъдиха въпроса в момент, когато Дания е изправена пред дипломатически спор със Съединените щати за автономната датска територия.
Мете Фредриксен, министър-председател на Дания:
"Имахме много добра среща. Смятам Великобритания за един от нашите най-големи и най-важни съюзници, а Киър Стармър е близък приятел и колега на мен и на Дания. Тази вечер се договорихме, че ще работим в тясно сътрудничество по отношение на Арктическия регион и необходимостта от гарантиране на средата за сигурност в така наречения Далечен север, включително Гренландия и Арктическия регион като цяло".
Френският парламент одобри окончателно забрана за използване на социални мрежи на лица под 15 г.
Недоволство в Украйна: Сирски за войната и отношенията си с уволнения Федоров
Иран предупреди България заради разполагането на американски самолети на наша територия
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8 американски самолета и на 250 военни на летище Безмер