Унгарският премиер Виктор Орбан пристигна на посещение в Москва. Новината беше съобщена от говорителя на Кремъл Дмитрий Песков. Визитата става само дни, след като унгарският лидер беше в Киев, където разговаря с украинския президент Володимир Зеленски.
В профила си в Екс Орбан написа, че това е втора спирка от неговата "мисия за мир".
По-рано днес, след медийни публикации относно потенциална среща Орбан - Путин, председателят на Европейския съвет Шарл Мишел предупреди унгарския лидер, че няма мандат да преговаря с Москва за войната в Украйна.
В отговор Орбан заяви, че "мир не се постига от комфорта на креслата в Брюксел".
Критики към действията на Орбан дойдоха още от председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен и полския премиер Доналд Туск.
Преди дни Унгария пое ротационното председателство на Съвета на ЕС.
40-градусови жеги в Италия – властите обявиха червен код в много от големите градове
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите