Виктория Томова е на полуфинал в Бостад

14:42, 07.07.2022
Чете се за: 01:42 мин.
виктория томова полуфинал бостад

Най-добрата българска тенисистка се класира за полуфиналите на турнира от сериите WTA 125 в шведския град Бостад.

В мач от четвъртфиналната фаза Томова елиминира с 6:3, 6:0 румънката Михаела Бузарнеску, постигайки първа победа над нея при петия сблъсък помежду им.

Двубоят започна с размяна на пробиви, а в петия гейм Томова за втори път спечели подаването на съперничката си, за да поведе с 3:2. Впоследствие 27-годишната софиянка стигна и до още един пробив, с който затвори първата част след 6:3 в своя полза.

Във втория сет Томова отрази шанс за пробив пред Бузарнеску още в откриващия гейм, а оттам нататък пое изцяло контрола върху случващото се на корта, печелейки шест безответни гейма, за да сложи точка на спора след час и 22 минути игра.

В спор за място на финала Виктория Томова ще играе срещу южнокорейката Чан Су Джон, която се наложи с 6:4, 7:5 над петата поставена Пана Удварди от Унгария.

Бял паун почина заради пакет зрънчо в зоопарка в Стара Загора
Кирил Петков: Условието ми за диалог с ИТН е Слави Трифонов да не взима решенията