Виктория Томова е на полуфинал в Будапеща след трета поредна победа

13:56, 22.09.2022
Чете се за: 02:15 мин.
виктория томова сбогува open загуба последния кръг квалификациите

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира от сериите WTA 125 Будапеща, Унгария.

На четвъртфиналите първата ни ракета надигра №122 в света Анна Каролина Шмидлова от Словакия с 6:1, 7:5 за близо два часа игра.

Мачът започна отлично за Томова, която поведе с 3:0 гейма след два пробива. Словашката тенисистка върна един от пробивите, намалявайки пасива си на 1:3, но Виктория отговори с нова серия от три поредни гейма, с която затвори първата част след 6:1.

Вторият сет започна с бърза размяна на пробиви, след което двете тенисистки печелиха подаванията си до 4:4. В деветия гейм, за съжаление, Томова се пропука и беше пробита, а в следващия гейм беше изправена и пред два сетбола. 27-годишната софиянка обаче отрази и двата шанса преди Шмидлова да затвори частта и изравни за 5:5, след което спечели подаването си, за да поведе с 6:5. Сервирайки за вкарването на сета в тайбрек, словашката тенисистка не издържа на напрежението и допусна нов пробив, който класира Виктория Томова за полуфиналите на турнира.

За българката това ще бъде втори полуфинал в турнир от веригата на WTA през сезона след надпреварата в Бостад, Швеция през месец юли.

В спор за място на финала Вики Томова ще се изправи срещу победителката от мача между французойката Осеан Доден и американката Лорън Дейвис.