Виктория Томова не можа да стигне до финала в Богота

09:14, 12.04.2021
Чете се за: 00:29 мин.
Тенис

Втората ракета на България в женския тенис Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове от сериите "WТА 250" в Богота (Колумбия) с награден фонд 235 238 долара.

Българката отстъпи с 3-6, 5-7 от петата в схемата и №93 в света Тамара Зиданшек от Словения.

Вики игра за първи път в кариерата си полуфинал в турнир от сериите "WТА 250". Преди този мач тя елиминира германката Ана Лена Фрийдзам, която е номер 125 в световната ранглиста, № 123 в света Яфан Уан от Китай и № 171 Нуриа Парисас Диас от Испания.

Томова започна с пробив в първия сет, но отстъпи с 3-6. Втория сет започна блестящо за Вики. Тя поведе с 4:1, но загуби следващите четири гейма за 4:5. При този резултат словенката сервира за мача, но Вики направи брейк и изравни на 5:5. За съжаление българката загуби следващите два гейма, а с това и мача.