Виктория Томова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис

Първата ракета на България при дамите не успя да запише дебютна победа в основната схема на турнира.

виктория томова загуби една позиция световната ранглиста
08:07, 27.08.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на САЩ.

29-годишната софиянка загуби от поставената под №29 рускиня Екатерина Александрова със 7:6(4), 0:6, 5:7 след малко повече от два часа и половина игра.

Така тя не успя да запише дебютна победа в основната схема и при четвъртото си участие на турнира от Големия шлем в Ню Йорк.

Томова, 58-а в световната ранглиста в момента, навакса ранен пробив пасив, след което се стигна до тайбрек. В него българката първоначално пропиля аванс от 4:1 точки, но със серия от три поредни разигравания все пак спечели първия сет.

Във втората част Александрова доминираше и не даде гейм на съперничката, за да изравни резултата, а в решаващия трети сет Томова на два пъти имаше брейк преднина при 2:1 и при 3:2, но не успя да удържи и с късен пробив загуби мача.

Така рускинята, 31-а в класацията на WTA, взе реванш от българката за загубата си в първия кръг на тазгодишното издание на "Ролан Гарос" в края на май с 3:6, 6:7(5), записвайки и трети успех в четири мача срещу софиянката.

Александрова, която през миналия сезон достигна за първи път до третия кръг на "Флашинг Медоус", очаква участващата с "уайлд кард" 16-годишна представителка на домакините Ина Йович, която при дебюта си в Големия шлем спечели изненадващо срещу 42-ата в света полякиня Магда Линете с 6:4, 6:3.

Официално - избори на 27 октомври: Президентът подписа и указа за новото служебно правителство
Марая Кери скърби: Певицата изгуби майка си и сестра си в един ден