Виктория Томова отстъпи на №9 в схемата на Ролан Гарос

Виктория Томова
13:29, 24.05.2022

Виктория Томова загуби при първото си участие в основната схема в турнира от Големия шлем "Ролан Гарос". Българката отстъпи с 0:6, 4:6 в първия кръг от световната №9 Даниел Колинс. Срещата продължи час и 13 минути.

Американката, която игра финал на "Аустрелиън Оупън" тази година, игра много агресивен тенис, за да постигне общо шест пробива. Във втория сет Томова показа характер и поведе с 4:2 преди да изпусне възможности за пробив и да загуби четири поредни гейма.

Във втория сет Томова показа, че може да играе като равна с големите, но и изпусна общо пет възможности за пробив в мача.

Българката може да е доволна от представянето си, като това беше седмият й мач в основната схема на турнир от Големия шлем. Тя има една победа, която дойде на "Уимбълдън" през 2018 година.

Фандъкова: Създаването на кирилицата е второто кръщение на нашия народ – също толкова свято и съдбовно