Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова триумфира с титлата на надпреварата на клей от календара на ITF в Сарагоса, Испания с награден фонд 80 хиляди долара.
На финала поставената под №2 Томова осъществи пълен обрат срещу Тереза Мартинцова и я надигра след 4:6, 6:2, 6:3, като спечели всеки един от последните пет гейма в срещата, за да сложи точка на спора след близо два часа и половина игра.
По този начин 28-годишната софиянка завоюва общо своя 17-и трофей в кариерата си и първи след повече от тригодишна пауза. За последно Виктория спечели титла по време на надпреварата в зала в Съндърланд, Великобритания през месец март 2020-а година.
С триумфа си в Сарагоса пък Томова заработи 12 192 долара от наградния фонд и заслужи 115 точки за световната ранглиста, с които българката ще се изкачи до рекордното за нея 75-о място в подреждането на WTA.
До този момент върховото ѝ постижение беше №87 от месец февруари тази година.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Британец спря победната серия на Леонид Шейнгезихт на турнир по тенис в Испания
Новак Джокович започна с обрат участието си на турнира от сериите "Мастърс“ в Индиън Уелс
Засилва се напрежението между Словакия и Украйна заради петролопровода "Дружба"
Продължава евакуацията на българи от Близкия изток, все още има чакащи да се приберат наши сънародници
Ще апелирам към всяка адекватна политическа сила да подкрепи удължаването на бюджета, каза Ивайло Мирчев