Волейболните национали под 20 години са на финал на Балканиадата след победа над Албания

Български национален отбор по волейбол за мъже под 20 години
Снимка: Българската федерация по волейбол/startphoto.bg
09:13, 10.09.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Националният отбор на България за мъже под 20 години се класира за финал на Балканиадата в Тирана. Момчетата на Мартин Стоев победиха домакините от Албания с 3:0 (25:7, 25:18, 25:18 ) във втория полуфинал от турнира.

Така нашите се класираха за финал, където ще срещнат Турция. По-рано, в първия полуфинален сблъсък турците надиграха Сърбия с 3:1 (25:21, 25:14, 20:25, 25:19).

Спорът за златото е на 10 септември от 18:30 часа. Преди това е двубоят за бронзовите отличия, който противопоставя Сърбия и Албания от 16:00 часа.

Истинска полуфинална битка не се получи. Волейболистите на България доминираха изцяло, като направиха загрявка за предстоящата битка за титлата.

Националите стартираха ударно, превъзходството бе пълно и оставиха съперника на едва 7 точки в първия гейм. Бързият успех се отрази в известна степен, като във втората част тимът ни водеше с 22:11, но допусна съперникът да запише повече точки в актива си. В третата част на младите „лъвове“ отново бяха категорични и затвориха мача в три гейма за 60 минути игра.

Реализатор за победата на България бе Венислав Антов с 18 точки. Борис Начев добави 10 точки.

Очакванията за есента и зимата - ще има ли нов тласък на инфлацията?
Жители на дупнишкото село Самораново се оплакват от всекидневни аварии по ВиК мрежата