Ямбол нанесе трета поредна загуба на Академик Пловдив

Най-резултатен за успеха на гостите бе Геди Йозапайтис с 32 точки

БК Академик Пловдив Ямбол Иван Лилов
Снимка: Startphoto.bg
21:34, 20.10.2023

Отборът на Академик Пловдив отстъпи пред тима на Ямбол с 89:96 (23:24, 23:20, 19:26, 24:26) като домакин в първа среща от третия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и допусна трето поредно поражение от началото на сезона. За състава на Ямбол победата бе втора от три изиграни мача.

Двубоят започна оспорвано, а гостите имаха точка аванс след 10 минути игра. Последва по-добра втора четвърт за пловдивчани, които поведоха с 46:44 на почивката.

Баскетболистите на Ямбол поеха инициативата в средата на третата част и преди последните 10 минути дръпнаха със 70:65. До края домакините не успяха да стигнат до нов обрат и загубиха срещата, а най-голямата разлика в полза на Ямбол достигна 13 точки.

Най-резултатен за успеха на гостите бе Геди Йозапайтис с 32 точки и 2 борби, а Тейлър Къри оформи „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 12 борби. Павел Маринов реализира 12 точки, а по 11 отбелязаха Иван Лилов, Александър Матушев и Айзък Бонтон.

За домакините от Академик Тайлър Криймър завърши с 18 точки и 7 борби, докато Мартин Маринов вкара 16 точки.

В следващия кръг за Академик Пловдив предстои гостуване в Шумен на 27 октомври, а ден по-късно тимът на Ямбол ще приеме Берое.

Войната в Израел навлезе във втората си седмица (Хронология)
Берое спечели гостуването си на лидера Локомотив Пловдив за първи успех при Хосе Ачиари