Ямбол нанесе втора поредна загуба на Левски в НБЛ

В друг двубой от 7-ия кръг Черно море най-накрая стигна до първата си победа в шампионата, надигравайки като гост БК Шумен

ямбол нанесе втора поредна загуба левски нбл
22:37, 17.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Отборът на Ямбол стигна до своя четвърти успех от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като надигра Левски с 93:82 (26:22, 18:25, 18:12, 31:23) като гост в среща от 7-ия кръг на шампионата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналата при автомобилна катастрофа Стефка Великова - майка на капитана на "сините" Асен Великов.

Гостите стартираха двубоя по-добре и направиха серия от 22:9, но момчетата на Димитър Ангелов постепенно намалиха пасива си и на почивката дори имаха преднина при 47:44.

След равностойна трета четвърт ямболии нанесоха заключителния си удар в самия край на срещата, когато дръпнаха с 9 точки при 89:80 малко повече от минута преди завършека, който дойде след тройка на Айзък Бонтон за крайното 93:82.

Питър Кис вкара 21 точки и спечели 5 борби за успеха на гостите, Айзък Бонтон добави 18 точки и 7 асистенции, Тейлър Къри 17 точки и 9 борби, а Николай Михайлов завърши с 13 точки.

За "сините" се отличиха Марио Боянов с 16 точки и Джон Флорвиъс с 13 точки и 8 борби.

В класирането Левски и Ямбол са съответно 3-и и 4-и с идентичен баланс 4-3 и актив от 11 пункта

В друг мач от кръга съставът на Черно море Тича постигна първата си победа от началото на кампанията, надигравайки с 91:82 (10:20, 32:9, 25:27, 24:26) като гост отбора на Шумен.

За варненци това бе край на серията от шест последователни поражения, докато в същото време техния съперник остава без успех пред родна публика през сезона.

В подреждането Черно море са 10-и с баланс 1-6, докато Шумен са четири места по-напред с актив от три успеха и четири поражения.