Ямбол стартира третото завъртане в НБЛ с категоричен домакински успех срещу Берое

Снимка: НБЛ
20:34, 02.03.2024

Съставът на Ямбол започна успешно третото завъртане в Националната баскетболна лига (НБЛ), побеждавайки Берое Стара Загора у дома в своята зала "Диана" със 101:84.

Мачът започна по-добре за гостите, които, въпреки раздялата с трима ключови състезатели, включително и със старши треньора Андреа Марушич, стартираха вдъхновено и в един момент от първото полувреме дори отвориха двуцифрена разлика при 41:29.

Баскетболистите на Тони Дечев обаче реагираха светкавично и още до почивката съумяха да обърнат резултата в своя полза, оттегляйки се в края на втората четвърт с крехка преднина от пет точки - 50:45.

През второто полувреме ямболии установиха пълен контрол върху събитията на паркета и закономерно стигнаха до крайната победа със 101:84, вгорчавайки дебюта на новия наставник на старозагорци Дарин Иванов, който до края на сезона ще изпълнява ролята на играещ наставник.

За победителите в този двубой избухна Питър Кис, който приключи с "трипъл-дабъл" - 18 точки, 13 борби и 10 асистенции, а Кевин Хънт и Маркедрик Бел записаха по 16 пункта.

В същото време за гостите от Стара Загора Николай Николов завърши с "дабъл-дабъл" - 30 точки и 18 борби, докато Николай Титков вкара 22 за своя тим.

След този успех Ямбол остава на 7-ото място в класирането с баланс 9-14, докато Берое е две позиции по-назад с показатели 8-15.

Устояват ли пенсионните фондове на пазарните сътресения?