Българинът и Лучато Рати не успяха срещу скандинавски тандем на финала на италианска територия.
Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев стана вицешампион на двойки на турнира по тенис на клей в Градо (Италия) с награден фонд от 30 хиляди долара.
22-годишният българин и Лучо Рати (Аржентина), поставени под №2 в схемата, отстъпиха драматично във финала с 6:4, 4:6, 9:11 от водачите в схемата Оскар Брьострьом Поулсен (Дания) и Никола Славич (Швеция). Срещата продължи час и 43 минути.
Милев и Рати наваксаха пасив от 5:9 до 9:9 в шампионския тайбрек, но загубиха следващите две точки и допуснаха поражение.
Така Янаки Милев има пет втори места на двойки през тази година сезон във веригата на Международната федерация по тенис ITF. Българинът има общо пет трофея на двойки, като последният е спечелен в Сарагоса през октомври.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите