Яник Синер и Даниил Медведев продължават напред на тенис турнира в Маями

Анди Мъри и Холгер Руне отпаднаха от надпреварата

Яник Синер
08:17, 25.03.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Скорошният шампион на Откритото първенство на Австралия по тенис Яник Синер, който е №3 в света, трябваше да се потруди сериозно, за да избегне изненада срещу нидерландеца Талон Грикспур, като в крайна сметка се наложи с 5:7, 7:5, 6:1 за повече от 2 часа и 20 минути игра.

Мачът от турнира от сериите Мастърс в Маями бе прекъснат в средата на втория сет заради дъжд. Синер загуби първата част след час игра, като Грикспур я приключи благодарение на два аса. Във втората италианецът имаше първа топка за пробив едва при 5:4, като не успя да я реализира и изравни трудно сетовете при втората си възможност при 6:5. След като Синер се измъкна от елиминиране, в третия сет имаше голямо превъзходство и успя да го затвори с 6:1.

Датчанинът Холгер Руне отново напомни за колебливите си изяви, като бе елиминиран още на старта на турнира от унгареца Фабиан Морожан. Победата на унгареца, който е под №57 в ранглистата на АТП, бе безапелационна 6:1, 6:1. Мачът продължи по-малко от час, като Марожан успя да направи 24 печеливши удара срещу само 14 за Руне. В следващия кръг унгарецът ще срещне представителя на Австралия Александър Попирин.

Руснакът Даниил Медведев не допусна изненада и отстрани британеца Камерън Нори в два сета - 7:5, 6:1.

Норвежецът Каспер Рууд също продължи към третия кръг на турнира, като се наложи над испанеца Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 6:4.

Австралиецът Алекс Де Минор също продължи за следващата фаза, след като победи корееца Квон Суву с 6:3, 6:2.

Чехът Томаш Махач продължи с отличното си представяне, като след успеха над Андрей Рубльов този път победи в много оспорван мач бившия №1 в света Анди Мъри от Шотландия със 5:7, 7:5, 7:6 (5).

От 2025 г. ще имаме право да се откажем от мобилни услуги без плащане на неустойки
Георги Свиленски: Защо България трябваше да загуби 9 месеца, за да се стигне до вчера?