Япония загуби от Полша, но продължава напред

япония загуби полша продължава напред
19:47, 28.06.2018
Чете се за: 01:25 мин.
Световен футбол

Япония загуби с 0:1 от Полша, но се класира на осминафиналите от Световното първенство по футбол, след като Колумбия надви също с 1:0 Сенегал в другия мач от група "Н". Азиатците заеха второто място и по-късно днес ще стане ясно дали ще играят срещу Англия, или срещу Белгия. Техен съперник ще бъде победителят в група "G".

"Самураите" направиха шест промени в титулярния си състав, включително и оставяйки халфа Такаши Инуи извън състава. Той получи втори жълт картон в турнира и почиваше срещу поляците, които пък бяха с петима различни играчи в началото, но с Роберт Левандовски на терена. Цял мач за "дружина полска" изигра и халфът на Лудогорец Яцек Гуралски.

Японците създадоха повече положения през първото полувреме, като в центъра на всичко по-интересно в атака беше Йошинори Муто, който беше една от шестте промени. Поляците обаче бяха по-близо до гола и това се случи в 32-ата минута, но Ейдзи Кавашима спаси опасен удар с глава на Камил Гросицки.

Противно на очакванията, Полша, която вече беше отпаднала от световното първенство, поведе в резултата в 59-ата минута. Рафал Куржава центрира в наказателното поле на японците и Ян Беднарек засече топката с крак за 1:0. По този начин азиатците бяха извън челната двойка в група "Н", но скоро след това Колумбия поведе на Сенегал и по този начин Япония се завърна на второто място за сметка на африканците.

Резултатът задоволяваше двата отбора и мачът завърши по този начин. Японците завършиха наравно със Сенегал по точки и вкарани голове, което наложи употреба на правилото за феърплей. И след като азиатците имат два жълти картона по-малко от африканците, те станаха първият отбор в историята на световни първенства, класирал се по този начин.

Япония - Полша 0:1
0:1 Ян Беднарек (59)

Япония: Ейдзи Кавашима, Томоаки Макино, Мая Йошида, Юто Нагатомо, Хироки Сакаи, Готоку Сакаи, Такаши Усами (65-Такаши Инуи), Хотару Ямагучи, Гаку Шибасаки, Шинджи Окадзаки (47-Юя Осако), Йошинори Муто (82-Макото Хасебе)
Селекционер: Акира Нашино

Полша: Лукаш Фабиански, Артур Енджейчик, Камил Глик, Бартош Берешински, Ян Беднарек, Гжегож Криховяк, Пьотр Зелински (79-Лукаш Теодорчик), Яцек Гуралски, Рафал Куржава (79-Славомир Пешко), Камил Гросицки и Роберт Левандовски

4. Полша 3 1 0 2 2:5 3
*Япония се класира по правилото за феърплей.

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.