Юве загуби визитата си на Сасуоло и пропусна шанс да се доближи до топ 6

22:49, 16.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Сасуоло победи с минималното 1:0 у дома Ювентус в среща от 30-ия кръг на италианската Серия "А".

Успехът изкачи "неровердите" на 10-а позиция в подреждането с 40 точки, докато в същото време "Старата госпожа" пропусна отлична възможност да се доближи само на точка от място в зона "Европа" и остана на 7-о място с 44 пункта, докато 6-ия Аталанта е с 48.

Тази вечер в Сасуоло обаче футболистите на Масимилиано Алгери създадоха твърде малко неща в предни позиции и единствено намесите на техния страж Матия Перин не позволи на гостите да се окажат догонващи в резултата по-рано в срещата.

В крайна сметка логичното се случи в 64-ата минута, когато домакините изпълниха ъглов удар отдясно на вратата на Юве, а последвалото центриране предизвика разбъркване в наказателното поле, при което топката в един момент достигна до Грегоар Дефрел, който с удар от движение даде преднина на Сасуоло.

"Бианконерите" опитаха да се върнат в срещата, но опитният страж на "неровердите" Андреа Консигли направи необходимото, за да запази трите точки аз своя тим.

Ювентус ще трябва по възможно най-бързия начин да се отърси от тази загуба, защото в четвъртък на отбора му предстои пътуване до Португалия за среща със Спортинг Лисабон в мач реванш от четвъртфиналите в турнира Лига Европа. Италианският клуб спечели първия двубой у дома с минималното 1:0.

Десет от Унион Берлин поделиха точките срещу Бохум, Леверкузен и Волфсбург не се победиха в Бундеслигата
Православният свят отбеляза Великден (Видео)