от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
10:07, 16.07.2020
Чете се за: 00:36 мин.
ювентус лацио отново спечелиха

Конкурентите за титлата Ювентус и Лацио отново не успяха да запишат победи в Серия А, след като направиха равенство в мачовете си от 33-ия кръг на първенството.

"Бианконерите" изпуснаха преднина от два гола в гостуването си на Сасуоло и в крайна сметка двубоят завърши при равенство 3:3, като това бе трети пореден мач без успех за торинци в първенството.

Данило и Гонсало Игуаин дадоха преднина от два гола на шампионите още до 12-та минута, но представящият се силно тим на Сасуоло не се предаде и стигна до пълен обрат до 54-та минута с попадения на Филип Джурджич, Доменико Берарди и Франческо Капуто.

Все пак тимът на Маурицио Сари избегна поражението след гол на Алекс Сандро в 64-та минута, който оформи крайното 3:3.

От своя страна Лацио продължи с колебливите си изяви след подновяването на сезона и направи нулево равенство при гостуването си на Удинезе.

По този начин Ювентус вече има 77 точки, седем повече от втория Аталанта, докато "орлите" са на трета позиция с актив от 69 точки.

Тази вечер Интер ще има възможност да излезе на второ място, ако спечели гостуването си на СПАЛ.