Южноафриканец с първа победа в "Moto GP"

17:55, 09.08.2020
Чете се за: 00:49 мин.
Други спортове
южноафриканец първа победа moto

Пилотът на КТМ Брад Биндър постигна дебютен успех в MotoGP в Гран При на Чехия в Бърно тази неделя, докато лидерът в генералното класирането Фабио Куартараро остана на разочароващото седмо място.

При девет оставащи обиколки до края, южноафриканският дебютант Биндър догони, повелия рано в състезанието, Франко Морбидели с "Петронас Ямаха", а след това запази хладнокръвие и да спечели победата в едва третия си старт в Кралския клас.

Втори остана италианецът Морбидели, а неочакваната почетна стълбичка бе довършена от Йоан Зарко, който потегли от първия си полпозишън в своятя кариерата на чешкото трасе.

Алекс Ринс, Валентино Роси, Мигел Оливейра, Такааки Накагами, Джак Милър и Алейш Еспаргаро допълниха топ 10.

Световният шампион Марк Маркес с Хонда не се включи и в днешното състезание, тъй като наскоро се подложи на втора операция на счупената си дясна ръка.

В генералното класиране водач продължава да бъде Куартараро – с 59 точки, със 17 повече пред втория Маверик Винялес.

Трети и четвърти са Морбидели и Андреа Довициозо с по 31 пункта, а победителят в Бърно – Биндър, се изкачи до петото място с 28 точки.

Следващото състезанието от календара на MotoGP е Гран При на Австрия на 16 август.

По-рано през деня стана ясно, че член на промоутъра "Dorna" е заразен с коронавирус, но не проявява симптоми на заразата.

Той е тествал положително на два пъти и е бил поставен незабавно под карантина, като всички негови близки контакти са били изолирани

Всеки уикенд на Росенец ще се провежда протестно плажуване
Брилянтен Макс Верстапен с победа на "Силвърстоун" в състезанието за 70-та годишнина от създаването на Формула 1