След първия ден на шампионата в Будапеща.
Националните отбори на България по естетическа групова гимнастика за жени и девойки поведоха в класирането след края на първия ден на европейското първенство в Будапеща.
В унгарската столица The National team в състав Карина Нейкова, Сияна Табакова, Христиана Ковачева, Виктория Берова, Яна Стайкова, Мария Мехлемова, Сибила Кърпачева и Катрин Тасева изпълни отлично композицията си, която беше оценена с 28.600 точки.
На второ място е Експерсия (Русия) с 28.150 точки, а третата позиция преди второто изпълнение утре заема Минетит (Финландия) с 28.150 точки.
Тимът на Академик е на временното десето място с 26.400, а Велбъжд Кюстендил е 23-и с 19.650 точки.
При девойките National team Линой Георгиева, Дария Начева, Жаклин Найденова, Андреа Христова, Андреа Сарафова, Далия Иванова и Никол Златкова също е лидер след първия ден с 27.200 точки. Българките водят пред руските състави Мадона Джуниър (27.100) и Виктория (26.950).
В тази възрастова група тимът на Академик е шести с оценка 26.400 точки, Етър Елит - 19-и с 20.600, а Афродита - 27-и с 16.800.
На европейското първенство участват 52 отбора при жените и при девойките.
Европейските шампионки от Варна станаха посланици на вдъхновението в инициативата „Светилник“
Вера Маринова: Спортът е едно от най-могъщите средства, с които децата могат да станат най-добрата версия на себе си
Боряна Калейн: За мен е огромно удоволствие и чест да бъда на световното първенство за спортисти със синдром на Даун
Стилияна Николова ще участва само на Световната купа в Милано преди първенството на планетата в Германия
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец