Стартираха разпоредените от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Георги Тодоров специализирани проверки за нерегламентиран превоз на пътници в районите на летищата и граничните пунктове, съобщиха от Министерството на транспорта.
Служители на ИА "Автомобилна администрация" и ГД "Гранична полиция" проведоха съвместни проверки за нерегламентиран превоз на пътници на ГКПП "Калотина".
Проверени са общо 4 микробуса, превозващи пътници. При проверката на един от микробусите 8+1 места е установено, че се извършва нерегламентиран превоз на 8 пътника за държава от Западна Европа.
Пред служители на Гранична полиция пътниците са потвърдили, че са заплатили за пътуването. Превозното средство е спряно от движение, като са свалени регистрационните табели и е отнето свидетелството за управление на водача.
Предстои да бъде уведомена съответната прокуратура, тъй като има данни за извършено престъпление по чл. 234г от НК.
Полицията откри в склад авточасти от крадени автомобили в София, мъж е задържан
Следи от мечка и малко мече са открити по тялото на мъжа, намерен край хижа "Рудничар"
През пет пропускателни пункта ще минават зрителите на концерта за победата на DARA на "Евровизия"
Веселина Петракиева е новият директор на дирекция „Новини и актуални предавания“ в БНТ