По разпореждане на областния управител на Бургас днес започна процедура по принудително изземване на язовир Ахелой, който е публична държавна собственост. На място са изпратени полицейски екипи, Областната администрация, Басейнова дирекция, Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури, Гражданска защита. Те участват в изпълнението на заповедта за принудително изземване на язовир „Ахелой“ и въвеждането на държавата във владение на имота, който по данни на Областната администрация е бил ползван без правно основание от юридическо лице.
На място работи междуведомствена комисия, която изпълнява разпоредените със заповедта действия съобразно своите законови правомощия. Очаква се след приключване на процедурата от областната администрация да предоставят подробна информация за резултатите от извършените действия.
Срещу гонките в Дупница: Затягат контрола на пътя с нови камери и засилено полицейско присъствие
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Митничари във Варна задържаха контрабандни текстилни изделия и платове от Турция
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Въздушна линейка е в готовност да транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Срещу гонките в Дупница: Затягат контрола на пътя с нови камери и засилено полицейско присъствие