В София откриха информационната кампания „Направи промяната“, насочена към превенция и разпознаване на рисковете, свързани с нелегалната миграция. Тя е организирана от Главна дирекция „Гранична полиция“, Националната агенция за борба с престъпността на Обединеното кралство и Британското посолство в София.
В рамките на кампанията ще бъдат поставени 258 билбордове.
Н.Пр. Натаниел Копси посланик на Обединеното кралство в България: "Вече доказахме колко силни можем да бъдем, когато работим заедно. Правителство, правоохранителни органи, бизнес и граждани имат обща отговорност. Заедно можем да предотвратим експлоатацията и да спасим човешки животи."
ЦИК приключи работата си в мандат 2021-2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
Омбудсманът: Помощта за отопление е социално право, а не инструмент за управление на бюджетния дефицит
София търси спасение от недостига на шофьори чрез обучение и привличане на чужденци
Сътресения на "Даунинг стрийт" 10: Оставката на британския премиер Киър Стармър
Милиони за пътна безопасност стоят по сметки, а катастрофите у нас растат
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния