13:16, 16.03.2021
Чете се за: 00:49 мин.
Баскетбол
запомнящи изяви янис леброн нба

Янис Антетокумбо записа трети пореден "трипъл-дабъл", а Милуоки направи силно второ полувреме и спечели със 133:122 като гост на Вашингтон в среща от първенството на НБА. Милуоки води в Централната дивизия с 25/14 и подгони Филаделфия, за да си върне 1-ата позиция в цялата Източна конференция.

Антетокумбо завърши мача с 31 точки, 15 борби и 10 асистенции. Брук Лопес вкара 8 от 12 опита от стандартна дистанция, а също така завърши с 22 точки. Крис Мидълтън добави 23. А именно това трио даде преднина на тима си в първото полувреме на мача, а в средата на третата част увеличи преднината до 26 точки.

Домакините от Вашингтон 4 минути преди края съкратиха пасива си до 7 точки, но това беше най-доброто, което можеха да дадат. Брадли Бийл вкара общо 37 точки, 26 от които през второто полувреме. Ръсел Уестбрук приключи мача с 23, както и със 17 асистенции. Руй Хачимура добави 22, както и по 7 борби и асистенции, но тимът им инкасира 24-а загуба в 38 мача.

"Трипъл-дабъл" регистрира и ЛеБрон Джеймс, но 98-и в кариерата за успеха на Лейкърс със 128:97 над Голдън Стейт. Монтрезл Харел наниза 15 във втората четвърт от общо 27.

"Трипъл-дабълът" на Джеймс е четвърти за сезона, като този път намери изражение в 22 точки, 10 борби и 11 асистенции. Тейлън Хортън-Тъкър прибави 18, а Кайл Къзма остана със 17 точки за Езерняците.

За Уориърс, които инкасираха пето поражение в последните си шест мача, Стеф Къри вкара 27, а Андрю Уигинс приключи с 15.