Ако вчера опашката от тирове на граничен пункт "Дунав мост" при Русе надхвърляше 6 км, то тази сутрин колоната е едва 2 км.
Защо се създават опашки?
На граничния пункт има специална термокамера, с която служители на РЗИ следят за температурата на преминаващите, като мярка против COVID-19.

Това обаче не задържа трафика, защото става за секунди. При подозрения се мери температурата и с контактен термометър, но и това става бързо, каза за БНТ един от здравните инспектори. Следенето е 24 часа дневно и се подпомага и от хора от гранична полиция.
Най-много време отнема при преминаването на хора, които са с предписание за карантина, каза здравният инспектор.
Една от причините за увеличеният трафик, е че много превозвачи се опитват да компенсират загубите, които са претърпели по време на извънредното положение.
Другата причина е, че от румънска страна има само два коридора за транзитно преминаващите тежкотоварни машини - на "Дунав мост"1 и "Дунав мост" 2.
Все още трасето към "Дунав мост" 2 се ремонтира, поради което много шофьори търсят по-комфортно преминаване.
Няма проблем с преминаващите леки автомобили. Трафикът е интензивен като всеки петък, когато има предимно влизащи от румънска страна.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите