Популярен геотермален природен басейн край столицата на Исландия бе затворен за посетители за седмица след поредица от земетресения, които може да са знак за предстоящо вулканично изригване, съобщи ДПА.
Известната туристическа атракция е разположена на полуостров Рейкянес, на около 40 км югозападно от Рейкявик.
Исландската метеорологична служба съобщи, че в района са отчетени стотици трусове от сряда вечерта до четвъртък сутринта, няколко от тях са били с магнитуд над четири и един бил близо до пет. Остава неясно дали това е знак, че вулканичното изригване предстои скоро.
Поредица от трусове предшестваха вулканични изригвания три пъти от 2020 г. досега. Последната серия от земетресения започна на полуострова в края на октомври.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Заради скъпите горива: Мерки за насърчаване на пътуванията с обществен транспорт в Европа
Заложница по неволя: Забраняват на Ива Михайлова да напусне Кочани, за да се лекува в България
Папа Лъв XIV призова за солидарност: Бог е в бедните, самотните и забравените
Обявиха частично бедствено положение заради пороен дъжд в село Войводино (СНИМКИ)
Лъч надежда: Вече и жени без партньор имат право да кандидатстват за инвитро