Приключи плановият годишен ремонт на шести енергоблок на атомната електроцентрала и след извършена проверка от страна на Агенцията за ядрено регулиране в 10:07 ч. блокът беше включен в електроенергийната система на страната, съобщиха от АЕЦ "Козлодуй.
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" беше спрян за планов годишен ремонт рано сутринта на 19 октомври. Оттогава изпълнени всички предвидени дейности за ремонт, както и мерки за повишаване на безопасността и осигуряване на дългосрочната експлоатация.
Реакторът на шести блок беше презареден със свежо ядрено гориво за следващата горивна кампания. Освен това бяха извършени необходимите изпитания и проверки, които потвърдиха работоспособността и надеждността на съоръженията, допълват от атомната централа.
Съгласно технологичния регламент, натоварването на блока се извършва поетапно. Пети енергоблок на АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи по график за електропроизводство, се посочва още в съобщението.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата