Жалгирис не се даде на Галатасарай в първия мач във Вилнюс от втория кръг на Шампионската лига

жалгирис даде галатасарай първия мач вилнюс втория кръг шампионската лига
21:44, 25.07.2023

Жалгирис и Галатасарай завършиха наравно 2:2 в първия мач от втория квалификационен кръг от Шампионската лига.

Отборът от Вилнюс изненадващо поведе в резултата в 48-ата минута след попадение на Матиас Ойевуси, но турският гранд направи бърз обрат с попадения на Абдюлкерим Бардакджъ и Халил Дервишоглу съответно в 75-ата и 78-ата минута на срещата.

В допълнителното време Донатас Казлаускас се разписа за крайното 2:2. Голмайсторът получи втори жълт и червен картон, а Жалгирис завърши с 10 футболисти.

Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе на 2 август в Истанбул. Победителят от тази двубой ще играе срещу победителя от сблъсъка между Лудогорец и Олимпия Любляна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Локализираха пожара в местността "Сивриите"
Можеше ли да бъде спасен пациентът от катастрофиралата край Сливен линейка?