Грипна епидемия обявиха в Благоевград, а от днес и в Кърджали, Велико Търново и в Бургаска област! Ваканцията за учениците ще започне от понеделник в Бургас. Според справките на Образователния инспекторат около 11% от учениците в момента отсъстват, а в някои учебни заведения има класни стаи с не повече от 5-6 деца.
Още от средата на седмицата децата в Карнобат, Сунгурларе и Царево бяха освободени от училище.
Грипната ваканция за учениците ще продължи до 31 януари, включително.
Учениците ще се върнат обратно в класните стаи на 3 февруари. И петте детски отделения в Бургас в момента са пълни с пациенти с усложнения след грип.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив