Сътрудничество в областта на енергетиката и подобряване на транспортните връзки - това са част от акцентите в разговора между президентите на България и Армения. Серж Саркисян е на официално посещение у нас по покана на Георги Първанов.
Сътрудничество в областта на енергетиката и подобряване на транспортните връзки - това са част от акцентите в разговора между президентите на България и Армения. Серж Саркисян е на официално посещение у нас по покана на Георги Първанов.
Доверие и прагматизъм – бяха ключовите думи в разговора, обобщи след срещата на четири очи със Серж Саркисян – Георги Първанов. Той е потвърдил готовността на страната ни да подкрепя усилията на Армения за по-активен диалог с ЕС. И двамата са на мнение, че повече усилия трябва да се насочат към насърчаване на икономическите връзки.
Георги Първанов: - Специално обсъдихме с колегата президента Саркиян възможностите за взаимодействието в енергийната сфера, доколкото и двете страни и добри традиции, и сериозни намерения за развитие на ядрената енергетика.
Серж Саркисян: - В Армения и не само в Армения , в целия регион от години са известни традиционните български стоки. Може би, трябва да се възроди пазарът за тези стоки. Виждам големи възможности за сътрудничество също в областта на енергетиката.
В присъствието на Георги Първанов и Серж Саркисян бяха подписани четири документа са сътрудничество, между които и спогодба за избягване на двойното данъчно облагане. Бяха валидирани и пощенски марки.
Арменският президент разговаря също с премиера Сергей Станишев и председателя на парламента Георги Пирински.