ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
На снимките от толкамерите не се вижда шофьорът на тира...
Чете се за: 05:52 мин.
Затвориха АМ "Тракия" заради тежка катастрофа с...
Чете се за: 01:55 мин.
Финансовите министри от ЕС гласуваха откриването на...
Чете се за: 02:00 мин.
Справката на ГДБОП за придружителите на Делян Пеевски е...
Чете се за: 01:05 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Здравната вноска се повишава от 6 на 8 % от 2009 г.

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:22 мин.
У нас

Здравната вноска се повишава от 6 на 8 % от догодина. Това решиха окончателно депутатите, които гласуваха на второ четене бюджета на Здравната каса за 2009 г.

здравната вноска повишава 2009

Здравната вноска се повишава от 6 на 8 % от догодина. Това решиха окончателно депутатите, които гласуваха на второ четене бюджета на Здравната каса за 2009 г.

Предвижда се 401 милиона лева от повишените здравни вноски да отидат като излишък в резерва на касата. Така ще се гарантира финансовата й стабилност и ще се елиминират рисковете от понижена събираемост на здравната вноска. Депутатите приеха и предложението на председателя на парламентарната бюджетна комисия Румен Овчаров за 5-процентово увеличение на разходите на НЗОК от 1 юли 2009 г., при условие обаче, че бюджетът бъде преизпълнен. Здравната вноска се повишава от 6 на 8 % от догодина. Това решиха окончателно депутатите, които гласуваха на второ четене бюджета на Здравната каса за 2009 г.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?