Русия, Казахстан и Беларус подписаха договора за създаване на Евразийския икономически съюз.
Владимир Путин, президент на Русия: "Днешната среща има без преувеличение епохално значение. Русия , Беларус и Казахстан подписват договор за евразийски икономически съюз. Този документ издига нашите страни на ново равнище на интеграция като напълно съхранява държавния суверенитет".Евразийският съюз е продължение на Митническия съюз между трите съседни държави. Освен търговията, новото обединение координира финансовите системи на държавите и регулира промишлената и селскостопанската политика. Ръководната централа на съюза ще бъде в Алмати - южната столица на Казахстан. Точно тази страна настоя в договора да не се включват неикономически въпроси за взаимодействие заради подозренията, че Москва посяга на суверенитета й.
Нурсултан Назарбаев, президент на Казахстан: "Договорът е балансиран и отчита интересите на нашите държави ."Въпреки това, критиците на договора твърдят, че това е възраждане на съветската империя. Новите лидери на Украйна отказаха де се включат в съюза. Киргизия и Армения изпратиха наблюдатели.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Одити в БДЖ, НКЖИ и "Български пощи" разпореди министърът на транспорта Георги Пеев
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем, ако поставяме под съмнение европейския курс на страната
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона