850 хиляди лева кръвнина бяха поискани днес в съдебна зала от Илян Тодоров. Той е посочен от обвинението като убиеца на Кирил Въжаров и Васил Александров.
850 хиляди лева кръвнина бяха поискани днес в съдебна зала от Илян Тодоров. Той е посочен от обвинението като убиеца на Кирил Въжаров и Васил Александров.
Двете момчета бяха намушкани в гръб с десет сантиметров нож на 18 април 2009 година. 150 хиляди лева от кръвнината са по искане на Кирил Димитров - той е от компанията на убитите. В злополучната нощ Димитров също беше намушкан, но за щастие не смъртоносно.
Днес в съдебната зала родителите на Въжаров и Александров за пореден път чуха подробности от обвинителния акт. В тяхно присъствие прокурорът описа последните мигове на двете момчета.
От думите на обвинителя стана ясно, че Кирил Димитров се озовал в центъра на остър спор с компанията на сочения за убиец Тодоров. Въжаров и Александров му се притекли на помощ. Миг след това и тримата били намушкани в гръб, според обвинението от Тодоров.
Десетки приятели на убитите дойдоха днес в съдебната зала. Повечето от тях носеха в ръце снимки на Въжаров и Александров, както и листа с надписи - справедливост.
В съдебната зала те реагираха един единствен път с иронични ръкопляскания - когато беше призован свидетел от компанията на Тодоров, оказа се съден за въоръжен грабеж.
Скандалът с полетите на Пеевски: МВР изпрати в НС справки за пътуванията на лидера на ДПС
Явор Гечев: Истината за полетите трябва да излезе докрай, обществото очаква отговори
Министърът на туризма: С агресивна реклама и много инициативи се надяваме да компенсираме колебливия старт на сезона
Велислава Делчева: 8500 са жалбите към омбудсмана само за първите шест месеца на годината, при 11 000 общо за 2025 г.
Осводиха двама от шестимата българи, обвинени в шпионаж от Великобритания