Специализирана полицейска операция „Граница" се провежда на ГКПП Капитан Андреево. Операцията е насочена срещу рекета на пътници, транспортни фирми и туристи, които пресичат границата.
Специализирана полицейска операция „Граница" се провежда на ГКПП Капитан Андреево. Операцията е насочена срещу рекета на пътници, транспортни фирми и туристи, които пресичат границата.
Вътрешният министър Цветан Цветанов уточни за ПСН, че един служител на Гранична полиция и един митничар са задържани в момент, в който са рекетирали граждани минаващи през пункта.
Според Цветанов парите са прибирани абсолютно неправомерно от хората, които пътуват между България и Турция и са разпределяни само между участниците в схемата.
Полицейски и митнически шефове не са замесени. Акцията е планирана преди малко повече от месец.
Правосъдният министър поиска наказание за нотариуса Веселин Петров по случая „Баба Алино“
Прокуратурата в Бургас иска постоянен арест за германец, издирван за сексуално насилие над деца
СГП е разпоредила проверки по сигналите за ползването на данни от резервационните записи на пътниците
На снимките от толкамерите не се вижда шофьорът на тира от катастрофата на АМ „Тракия“, каза регионалният министър Иван Шишков
Осводиха двама от шестимата българи, обвинени в шпионаж от Великобритания
В очакване на нови преговори между САЩ и Иран: Вашингтон поиска Техеран да обяви Ормуз за отворен