Кой е създателят на най-вдъхновяващото бельо за 2010 година? Името му е Николай Божилов от София. Вчера в Лондон професионално жури избра неговия модел на бански костюм за най-красив. Наред със световното признание за своя талант, Николай получи 15 000 евро награда и шанса моделът му да бъде пуснат в лимитирана серия в подбрани бутици по цял свят. А на етикета на всеки костюм задължително ще пише името на Николай, от къде е и къде учи.
Кой е създателят на най-вдъхновяващото бельо за 2010 година? Името му е Николай Божилов от София. Вчера в Лондон професионално жури избра неговия модел на бански костюм за най-красив.
Наред със световното признание за своя талант, Николай получи 15 000 евро награда и шанса моделът му да бъде пуснат в лимитирана серия в подбрани бутици по цял свят. А на етикета на всеки костюм задължително ще пише името на Николай, от къде е и къде учи.
Николай учи специалност "Мода" в Националната художествена академия. Той успя да изпревари дизайнери от 27 държави и грабна приза с модела си "Морфология" - вдъхновен от женските форми и мускули.
Банският е съставен от черни ластици, които проследяват красотата на женските форми. Освен многото конкуренти, и журито на конкурса беше твърде авторитетно - световноизвестният фотограф Ранкин, топ моделът Хелена Кристенсен, дизайнерът Матю Уилямсън. Чуйте и радостта на младия талант минути след като спечели първото място.
Николай Божилов - победител в конкурса за модел на бански костюм: "Чувствам се страхотно, много се радвам, че победих и смятам, че конкуренцията беше жестока. Но все пак смятам, че го заслужавам по някакъв начин! И много, много се радвам, че стана така!"
Конкурсът, организиран от известна немска марка за бельо, се провежда за трети път, а това е второто ни участие в него. Миналата година българският успех също беше световен. Целият свят на шоубизнеса научи кой е Искрен Лозанов и какъв бански е създал.
Причината - певицата Бионсе Ноулс се появи със съмнително сходен модел в клипа си "Видео фоун". Така въпреки че Лозанов не беше избран в челната тройка, той се прочу повече от всички други дизайнери. Бионсе пък беше осъдена от Мюнхенския съд за плагиатство. А за България добрата новина е, че благодарение на младите ни дизайнери сме едни от най-успешните участници в този международен конкурс.