Лейди Гага, Джей Зи и Джон Леджънд са големите победители на тазгодишните награди "Грами" - най-престижните музикални отличия в света, които бяха раздадени тази нощ в Лос Анджелис.
Лейди Гага, Джей Зи и Джон Леджънд са големите победители на тазгодишните награди "Грами" - най-престижните музикални отличия в света, които бяха раздадени тази нощ в Лос Анджелис.
Триото "Лейди Антебелъм" отнесе цели пет от музикалните Оскари. Хитът им "Need You Now" стана сингъл и песен на годината.
Поп-дивата Лейди Гага, която пристигна на шоуто в гигантско яйце върху носилка, а в залата се "излюпи" от него, спечели три награди. Между тях за най-добър женски поп-вокал за песента "Bad Romance" и за най-добър поп-албум за "The Fame monster".
Бруно Марс стана най-добър мъжки -вокал за "Just the way you are". Рапърът Джей Зи и соул-певецът Джон Леджънд също си тръгнаха с по три награди. Еминем започна вечерта с цели 10 номинации, но получи само две награди - за най-добър рап албум и най-добро рап-соло изпълнение за "Not Afraid".
Еминем беше сочен като най-вероятен победител в категорията албум на годината, но отличието беше присъдено на канадските рокери "Аркейд Файър" за техния трети студиен албум "The Suburbs".
Откритие на годината е Есперанса Сполдинг. Церемонията започна с отдаване на почит на Арета Франклин. Кралицата на соул музиката се появи за първи път откакто претърпя операция. 68-годишната Франклин все още не е разкрила от какво е била оперирана.
Вагнеровият фестивал във фокуса на годишната среща на "Опера Европа" в Амстердам
Иран предупреди Румъния, че ще реагира, ако се разреши на САЩ да използват румънски бази за операции в Близкия изток