ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Хотелиери искат отпадане на плажните концесии и безплатни чадъри

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:50 мин.
Икономика

Хотелиери в курорта "Слънчев бряг" предлагат държавата да отмени таксите на концесионерите на плажове, а те от своя страна да предоставят безплатно шезлонги и чадъри на туристите.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Хотелиери в курорта "Слънчев бряг" предлагат държавата да отмени таксите на концесионерите на плажове, а те от своя страна да предоставят безплатно шезлонги и чадъри на туристите. Това е стъпка да бъде спасен туристическия сезон и да привлечем с безплатните екстри повече български туристи, заявяват от Съюза на собствениците - "Слънчев бряг". Ако държавата опрости таксите на концесионерите и сянката на плажа е безплатна, родните туристи ще се върнат, убедени са хотелиерите. Именно високите такси на чадъри и шезлонги са причината българите да предпочитат курортите в Гърция и Турция.
Веселин Налбантов, зам.-председател на Съюз на собствениците в "Слънчев бряг": Там не се плащат чадъри и шезлонги - грубо и ясно казано. От това, което сме коментирали, слушали, събирали като мнение от наши сънародници, те казват, че 30, 40, 50 хиляди човека - българи - посещават съседните нам конкурентни държави.
В Слънчев бряг се събират годишно около 2 милиона и 800 хиляди лева концесионни такси, от които 50% отиват в националния бюджет. Хотелиерите са на мнение, че ако държавата се лиши от тези милион и 400 хиляди, концесионерите ще са мотивирани да предложат по-конкурентни и качествени услуги и от това ще спечелят всички. "Ако тези хора върнем обратно - ние сме направили изчисления, които можем да предоставим на премиера и на министъра на регионалното развитие - само от български туристи в държавния бюджет ще се влеят 100 милиона проходи", каза Веселин Налбантов. Предложението си хотелиерите са изпратили в писмо до премиера Борисов, като в най-скоро време те ще поискат и среща в Министерския съвет.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?