Хотелиери в курорта "Слънчев бряг" предлагат държавата да отмени таксите на концесионерите на плажове, а те от своя страна да предоставят безплатно шезлонги и чадъри на туристите.
Веселин Налбантов, зам.-председател на Съюз на собствениците в "Слънчев бряг": Там не се плащат чадъри и шезлонги - грубо и ясно казано. От това, което сме коментирали, слушали, събирали като мнение от наши сънародници, те казват, че 30, 40, 50 хиляди човека - българи - посещават съседните нам конкурентни държави.В Слънчев бряг се събират годишно около 2 милиона и 800 хиляди лева концесионни такси, от които 50% отиват в националния бюджет. Хотелиерите са на мнение, че ако държавата се лиши от тези милион и 400 хиляди, концесионерите ще са мотивирани да предложат по-конкурентни и качествени услуги и от това ще спечелят всички. "Ако тези хора върнем обратно - ние сме направили изчисления, които можем да предоставим на премиера и на министъра на регионалното развитие - само от български туристи в държавния бюджет ще се влеят 100 милиона проходи", каза Веселин Налбантов. Предложението си хотелиерите са изпратили в писмо до премиера Борисов, като в най-скоро време те ще поискат и среща в Министерския съвет.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души