Пропада почивката на близо 300 души, заради туроператор обявил фалит. Комисията за защита на потребителите започна проверка на фирма "Арайвълс-ИДИ" ООД, която е подала молба до Софийския градски съд за обявяване в несъстоятелност. Заради случая планираните за днес и утре пътуванията до Сардиния, Римини и Лефкада на 300 туристи няма да се осъществят.
Един от пострадалите е археологът - професор Николай Овчаров. В пряко включване в късната емисия "По света и у нас" определи фирмата като пирамида, тъй като подобно нещо по думите му не е случайно. Разбрал е, че почивката му пропада преди няколко часа. Проф. Овчаров каза още, че 2 дни по-рано екскурзията е била потвърдена.
Експертите на Комисията съветват потребителите, които имат купени пакети на компанията да се обърнат към застрахователя, с който е сключена застраховката "Отговорност на туроператора", валидна до 8 юли тази година. Въпреки искането за фалит, сайтът на туроператра е активен и продължава да предлага резервации.