Хъшът и хотелиерът. Те се срещат отново през 21 век. И отново говорят на различни езици. Хитрецът и идеалистът романтик. Единият търси звънкия смях на парите, и залага на сигурното, другият ефирната свободата и се впуска в неизвестното.
Теодор Елмазов - актьор:
- В днешния ден преобладават такива като моя герой - хотелиерът. Тези,
които със силата на парите налагат своите желания, къде - позволено, къде - не. За съжаление романтиците стават все по-малко.
Валери Йорданов - актьор:
- Мисля, че в момента лирици няма, и то са под 18-20 години, за съжаление.
И ако пресметливецът се облича в Армани, свободолюбивият се обвива в мечти. Първият е готов да предаде и най-близките, другият ще жертва всичко за каузата. Как един хъш ще се изправи пред монополиста "Топлофикация".
Валери Йорданов - актьор:
- Моят герой, ако е преди да стане баш хъш би се бунтувал. След като се
променя ще реагира физически. А това е от нехубавите черти на хъша и
точно тези черти трябва да забрави българинът.
Външният враг го няма. Но хъшовските неволи и битки не спират. Знамената са скрити. Но другият символ - лъжицата остава.
На пръв поглед всичко е сходно. Би трябвало да се борим за свободата си - да не сме подслушвани, унижавани, ограбвани.
Битката е различна, героите също. Но тъжната реплика на Странджата
"Станахме баби" се прокрадва от време на време.
Странджата го казва заради възрастта и заболяването, а много хора го казват, защото не вярват, че ще успеят и не виждат зад оградата какво има. С хубава засилка ще опровергае израза "Станахме баби" и човекът няма да има нужда от него, ще разбере, че е безсмислено.
След репортаж на БНТ: Купиха климатици за концертната зала на училище "Луи Брайл"
Засилен интерес: 2600 кандидати са се явили на конкурс за 400 места в "Гранична полиция"
"Мяра": Липсата на нов бюджет ще се отрази реално на жизнения стандарт у нас според над 60% от българите
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни