ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за...
Чете се за: 01:15 мин.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се...
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Международен фестивал „Утринна звезда”

bnt avatar logo от Петя Николаева
A+ A-
Чете се за: 00:47 мин.
У нас

Около 600 души участват в четвъртия международен фестивал на изкуствата „Утринна звезда" в Албена.

международен фестивал утринна звезда

Около 600 души участват в четвъртия международен фестивал на изкуствата „Утринна звезда" в Албена.

От две години на сцените на фестивала се изявяват не само български, но и чуждестранни таланти.

С дефиле на участниците започна второто за годината издание на фестивала. „Утринна звезда" има конкурсен характер в три възрастови групи - до 12, до 20 и над 20 години.

Кирил Костадинов - директор на фестивала:
„В Албена сме изключително радостни, че пристигат страхотни колективи и деца. Нашият фестивал е отворен за всички читалища, клубове, училища, той е отворен за абсолютно всички институции."

Участниците се състезават в четири категории - танцово, музикално, театрално и изобразително изкуство. Професионално жури оценява най-добрите.

Доц. Катя Кайрякова - преподавател по хореография и член на журито:
„Оценява се и композиция, форма на танца, хореографски текст, настроение, въобще цялостно въздействие на произведението върху зрителя. ...В същото време ние оценяваме ентусиазма на всички участници, а те не са малко, радостта и удоволствието от това, което те правят. А те правят изкуство."

Анна Пампулова - преподавател в Нов български университет и член
на журито:
„Много ни радва и ние от своя страна поощряваме техните усилия, тъй като за нас е добре и за цялата ни нация децата да се развиват по-скоро, по-близо до изкуството, отколкото до всякакви различни неща."

След Албена предстои още едно издание на фестивала, а лауреатите ще участват в заключителния гала концерт, който ще се проведе в края на годината в София.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?