Спонтанно организирано шествие в София в подкрепа на жителите на Катуница завърши с раняването на млада жена. Над 1000 души се организираха в интернет и малко след 19 часа потеглиха от пилоните на НДК по бул. "Витоша" в посока Народното събрание. Протестът беше съпроводен с напрежение и намеса на полицията.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата